Blade Loki

Blade Loki
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Wrocław
Utworów:
3
Oglądany:
4444 razy
Założenie konta:
6 czerwca 2010
Ostatnia aktualizacja:
17 września 2012
Już 21 września 2012 ukaże się szósta płyta punk-rockowej grupy Blade Loki.
„Frruuu” zawiera 13 premierowych kompozycji. Album, nagrany pod czujnym okiem realizatora Romana „Felka” Felczyńskiego,jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne. Oprócz charakterystycznych dla zespołu aranżacji w punkrockowym stylu na płycie będzie można usłyszeć bardziej eksperymentalne nawiązania, nawet do muzyki orientu. Dopełnienie całości stanowią teksty - jak zawsze odważne, mocno osadzone w otaczających nas realiach, błyskotliwe i z nutą czarnego humoru. Tak dobrze dopracowany album to dowód na ogromny rozwój Polskiej sceny alternatywnej.
Prócz singla „Ja stoję”, który zespół udostępnił już w czerwcu, na płycie nie zabraknie takich kawałków jak „Punk rocker”, „Fru”, „Dziewczyny nie chcą płakać” czy „Aniołki”. „Frruuuu” to zatem muzyczna petarda - świetne solówki, bogate instrumentarium i
potężna energia w najlepszym wykonaniu!


Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 20-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej - piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Agaty Polic sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już 3 lata później płytą „Młodzież olewa” zapewnił sobie tytuł „Debiut roku”. Kolejne krążki - „Blada płyta” oraz „Psy i koty” – stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album „...no pasaran” i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Zespół dwukrotnie pojawił się w programie „Kuba Wojewódzki Show”, a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków Hey czy Abradaba. Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań - w 2009 roku ukazała się piąta płyta „Torpedo Los”, gdzie obok Agaty Polic do współpracy zaproszona została Agnieszka „Majka” Niemczynowska. „FRUUU” - ich najnowszy album - jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki nadal są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.

Dyskografia:
"Młodzież Olewa" Silverton 1995
"Blada Płyta" S.P.Records 2000
"Psy i Koty" "W Moich Oczach" 2002
"No Pasaran!!!" S.P.Records 2006
"Torpedo Los!" S.P.Records 2009
"Frruuu" Lou&Rocked Boys 2012

www.bladeloki.com
www.facebook.pl/official.bladeloki

Fani

 • ANTONI M

  Miasto: Las

   

  Uzupełnię później

 • Snake Charmer

  Miasto: Wrocław

   

  Rock’n’roll jest prosty. Wychodzisz na scenę, odkręcasz piece i...

 • _ _ Here Comes The Pain

  Miasto: Rabka/Limanowa

   

  Here Comes The Pain to zespół muzyczny wykonujący Thrash metal. Początki...

 • Angela

  Miasto: Sosnowiec/Malmö

   

  NA DANA CHWILE PRZERWA W NAGRYWANIU, SKUPIAM SIE NA RODZINIE I...

 • Hushabye

  Miasto: Tymbark

   

  Muzyką zajmuje się chyba od zawsze:) Uwielbiam śpiewać, jest to moja...

 • aicha36

  Miasto: Legnica

   

 • _ _ - -Adam Wiktor- - _ _

  Miasto: Czechowice-Dziedzice

   

  Cześć Wszystkim którzy bawią się dźwiękami, rytmem, muzyką ;] Gram na...

 • Fan i maniak

  Miasto: Zabiniec

   

  Lubie prawie każdy gatunek muzyki, byle przyzwoita była! Hihi...

 • szczocia-klocia

  Miasto: Krzemionki

   

  Lubię posłuchać ciekawej muzy i potańczyć przy dobrych rytmach. A do...

 • MegaMjuzik

  Miasto: Gdynia

   

  Fan każdej nieobojętnej i niegłupiej muzy!