Blade Loki
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Wrocław
Utworów:
3
Oglądany:
4451 razy
Założenie konta:
6 czerwca 2010
Ostatnia aktualizacja:
17 września 2012
Już 21 września 2012 ukaże się szósta płyta punk-rockowej grupy Blade Loki.
„Frruuu” zawiera 13 premierowych kompozycji. Album, nagrany pod czujnym okiem realizatora Romana „Felka” Felczyńskiego,jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne. Oprócz charakterystycznych dla zespołu aranżacji w punkrockowym stylu na płycie będzie można usłyszeć bardziej eksperymentalne nawiązania, nawet do muzyki orientu. Dopełnienie całości stanowią teksty - jak zawsze odważne, mocno osadzone w otaczających nas realiach, błyskotliwe i z nutą czarnego humoru. Tak dobrze dopracowany album to dowód na ogromny rozwój Polskiej sceny alternatywnej.
Prócz singla „Ja stoję”, który zespół udostępnił już w czerwcu, na płycie nie zabraknie takich kawałków jak „Punk rocker”, „Fru”, „Dziewczyny nie chcą płakać” czy „Aniołki”. „Frruuuu” to zatem muzyczna petarda - świetne solówki, bogate instrumentarium i
potężna energia w najlepszym wykonaniu!


Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 20-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej - piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Agaty Polic sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już 3 lata później płytą „Młodzież olewa” zapewnił sobie tytuł „Debiut roku”. Kolejne krążki - „Blada płyta” oraz „Psy i koty” – stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album „...no pasaran” i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Zespół dwukrotnie pojawił się w programie „Kuba Wojewódzki Show”, a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków Hey czy Abradaba. Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań - w 2009 roku ukazała się piąta płyta „Torpedo Los”, gdzie obok Agaty Polic do współpracy zaproszona została Agnieszka „Majka” Niemczynowska. „FRUUU” - ich najnowszy album - jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki nadal są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.

Dyskografia:
"Młodzież Olewa" Silverton 1995
"Blada Płyta" S.P.Records 2000
"Psy i Koty" "W Moich Oczach" 2002
"No Pasaran!!!" S.P.Records 2006
"Torpedo Los!" S.P.Records 2009
"Frruuu" Lou&Rocked Boys 2012

www.bladeloki.com
www.facebook.pl/official.bladeloki

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha, aby móc oglądać teledyski zainstaluj FlashPlayera
Ponadto musisz mieć włączoną obsługę Javascript.

Blade Loki

Blade Loki - Punkrocker odtwórz teledysk

Blade Loki - Dziewczyny nie chcą płakać odtwórz teledysk

Blade Loki - Ja Stoję odtwórz teledysk

 • ANTONI M

  Miasto: Las

  Uzupełnię później

 • Snake Charmer

  Miasto: Wrocław

  Rock’n’roll jest prosty. Wychodzisz na scenę,...

 • _ _ Here Comes The Pain

  Miasto: Rabka/Limanowa

  Here Comes The Pain to zespół muzyczny wykonujący...

 • Angela

  Miasto: Sosnowiec/Ma...

  NA DANA CHWILE PRZERWA W NAGRYWANIU, SKUPIAM SIE NA...

 

Polecamy: